Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

HUKUK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ MAHKEME DOSYA TAKİP UYGULAMASI

Hukuk İşleri Müdürlüğü Mahkeme Dosya Takip Uygulaması

Belediyemizin davalı veya davacı olduğu, mahkemeye intikal etmiş davalarla ilgili işlemlerini Hukuk İşleri Müdürlüğü yürütmektedir. Bu süreçleri takip ederken yetkilendirmeler dahilinde güncel tarih, mahkeme ismi vb. bilgilerin zaman ve mekan bağımsız takip edilebilmesi büyük önem taşımaktadır. 

Bilgi İşlem Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün süreçlerini kayıt altına alabileceği bir uygulamayı devreye aldı. Bu uygulama sayesinde özellikle ada-parsel ile ilişkisi olan davaların bilgisine farklı müdürlüklerin de haritadan sorgulama yoluyla ulaşabilmesi sağlandı. Bu özellik sayesinde bir parsel veya bölgede davalık bir durum olduğunda süreçlerin çakışarak yanlış uygulamalar yapılmasının da önüne geçilmesi bekleniyor.

Yazılım sayesinde Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün davalarla ilgili tarih filtreli olarak iş planı yapması da kolaylaşacaktır.
Bu uygulamada girilen verilerin diğer ilgili müdürlüklerin sayfalarına düşürülmesi ve ilgili müdürlüklerin bu davaları kendi süreçlerinde takip edebilmesi için analiz çalışmaları devam etmektedir.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.