Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

NİKAH HİZMETLERİ


Adres: Vişnelik Mahallesi Sarmaşık Sokak No:16 ( Atatürk Bulvarı Migros Yanı)

İletişim Tel : 0222 227 88 49

Evrak Teslim Saatleri: 08.30 - 11.30 13.00-15.45 arası evraklarınızı teslim edebilirsiniz.

Evlilik Başvurusunda İzlenecek Yöntemler

Yabancı Vatandaşlarımızın Hazırlayacağı Evraklar

Evlilik Sağlık Raporu Örneğini İndirmek İçin Tıklayınız 

Evlenmek isteyen çiftlerimize, Vişnelik Mahallesi Sarmaşık Sokak No: 6’da bulunan Odunpazarı Belediyesi Nikâh Salonu’nda nikah hizmeti veriyoruz. Nikah merasimlerini ailesi ve sevdiklerinin şahitliğinde 250 kişilik Nikah Salonumuzda ya da başka bir yerde gerçekleştirmek isteyen çiftlerimiz, 0222 227 88 49 No’lu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilir.

EVLENDİRME İŞLEMLERİ
*Evlendirme İşlemleri, Medeni Kanunla getirilen temel kurallara ve Evlendirme Yönetmeliği esaslarına uygun olarak düzenlenir.
*Birbirleriyle evlenecek kadın ve erkeğin, içlerinden birinin oturduğu yer evlendirme memurluğuna birlikte başvurmaları gerekmektedir.
*Evlenmeye esas dosyaların düzenlenmesi için aşağıdaki işlemler tamamlanarak Evlendirme Memurluğumuza başvuruda bulunabilirsiniz;

ODUNPAZARI BELEDİYESİ NİKAH BAŞVURU EVRAKLARI Tel: 0222 227 88 49

Sağlık Raporu belgesi doldurularak, kişiler kendi Aile Hekimlerinden ya da Zübeyde Hanım Evlilik Sağlık Merkezi (Tülomsaş Yanı) sağlık raporu alınacaktır. (Sağlık Raporu formunu www.odunpazari.bel.tr adresinden de temin edebilirsiniz.)

 Kimliklerin Asılları ve 1 adet Fotokopileri

Müracaat sırasında taraflar fotoğraflı nüfus cüzdanlarını göstermek zorundadırlar. Fotoğraflı nüfus cüzdanı gösterilmediği takdirde evlendirme memuru müracaatı kabul etmez. (Evlendirme Yönetmeliği Madde 18)

5’er Adet Fotoğraf son halini gösterir cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf. (Biyometrik ve çoğaltma kabul edilmeyecektir. 1 tanesi evraklara yapıştırılıp, 4 tanesi müracaatta teslim edilecektir.

Evraklar Pilot (Siyah yada mavi tek renk) Kalemle doldurulacak.

16 yaşını dolduranlar mahkeme kararı ile ,

17 yaşını dolduranlar anne ve babasının izni ile bizzat birlikte başvurmak suretiyle veya noterden muvafakatname vererek müracaat edebilirler.

Boşanmış veya kocası ölmüş kadın, boşanma veya kocasının ölüm tarihinden itibaren üç yüz gün geçmedikçe yeniden evlenemez. Ancak mahkemece bu sürenin kısaltılmasına veya kaldırılmasına karar verildiği takdirde, mahkeme kararı ile birlikte müracaat edebilir.

ÇİFTLER BİZZAT BİRLİKTE BAŞVURU YAPMAK ZORUNDADIR. 

EVRAK TESLİM VE MÜRACAAT SAATLERİ: 

08:30 - 11:30  ve  13:00 - 15:45
 

ODUNPAZARI BELEDİYESİ YABANCI NİKAH BAŞVURU EVRAKLARI 

YABANCI VATANDAŞIN HAZIRLAYACAĞI EVRAKLAR

1-   BEKARLIK BELGESİ VE DOĞUM BELGESİ : Kendi ülkesinden alınan belgeler Apostilli ve Türkçe Tercümeli olacak, Türkiye’de  kendi ülkesinin konsolosluğundan alınan belgeler  T.C. Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüğü onaylı olacaktır. (Bekarlık Belgesinde Anne, Baba, Doğum yeri ve tarihi bilgileri olduğu takdirde Doğum Belgesi şart değildir.)

Türkiye ile ikili anlaşmaları olan ülkelerden alınan onaylı Çok Dilli Evlenme Ehliyet Belgesinde başka ONAY’a gerek yoktur.
 

2-  PASAPORT TERCÜMESİ : İngilizce aslına göre NOTER’den onaylı tercüme yaptırılacaktır. (Apostilli ya da Onaylı Bekarlık Belgesi İle Doğum Belgesi Türkçe tercümeli değilse Pasaportla beraber NOTER’den tercüme yaptırılacaktır.)

NOT :    1. Alınan tüm evraklar üzerinde belirtilmediği takdirde 6 (ALTI) ay geçerlidir.

                    2. Türkçe bilmeyen yabancı vatandaşların müracaat ve nikah esnasında tercüman bulundurmaları ZORUNLUDUR (Yeminli tercüman istenmektedir.)

                    3. Hazırlanan tüm evraklar 1’er adet fotokopisi ile beraber getirilecektir.

YABANCI VE TÜRK VATANDAŞIN BİRLİKTE HAZIRLAYACAĞI EVRAKLAR

Sağlık Raporu belgesi doldurularak, Kişiler kendi Aile Hekimlerinden yada  Zübeyde Hanım Evlilik Sağlık Merkezi (Tülomsaş Yanı)  Evlilik Bildirim Merkezinden sağlık raporu alınacaktır. (Sağlık Raporu Formunu www.odunpazari.bel.tr adresinden de temin edebilirsiniz.)

Kimlik Aslı ve 1 adet Fotokopisi

5’er Adet Fotoğraf son halini gösterir cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf. (Biyometrik ve çoğaltma kabul edilmeyecektir. 1 tanesi evraklara yapıştırılıp 4 tanesi müracaatta teslim edilecektir.
Evraklar Pilot (Siyah ya da Mavi) Kalemle Doldurulacak. 

EVRAK TESLİM VE MÜRACAAT SAATLERİ :

08:30 - 11:30 ve 13:00 - 15:45
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.