Başkan Kurt’tan lösemili çocuklar için duyarlılık çağrısı

"Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeye devam ediyor."

Başkan Kurt’tan lösemili çocuklar için duyarlılık çağrısı
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u son olarak Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) yöneticileri ve üyeleri ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete; LÖSEV Eskişehir Sorumlusu Meltem Durulgan, anneler Melahat Daşdelen, Sevil Yağımlı, Hatice Karadumanlı ile Karadumanılı’nın kızları Tuğçe ve Ecrin katıldı.

27 Mayıs - 2 Haziran 2017 tarihlerinin 16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası olduğunu belirten LÖSEV Eskişehir Sorumlusu Meltem Durulgan, tıbbi tedaviyle tam iyileşme şansı yüksek olan akut lösemiden korkulmaması gerektiğini hatırlatmak; toplum olarak lösemi tedavisi gören kişilere ve ailelerine ihtiyacı olan, maddi-manevi her türlü desteği vermenin önemini vurgulamak amacıyla her yıl belirlenen bir haftada Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası olarak kutlandığını söyledi. Lösemi’nin tedavisinde kan bağışının çok önemli olduğunu belirten Durulgan, “Bazı hastalıkların tedavisinde kan ve kan ürünlerine sık ihtiyaç duyulur. Lösemi de bunlardan biri. Üç yıl süren zorlu tedavi boyunca bazı dönemlerde hemen hemen her gün eritrosit, plazma ve trombosit gibi kan ürünlerine ihtiyaç oluyor. Kan bağışçısı bulmak en az hastalıkla mücadele etmek kadar zor. Bu nedenle gönüllü donörlere ihtiyaç var. Halkımızın bu konuda duyarlı olması gerekiyor” dedi.

Odunpazarı Belediyesi’nin LÖSEV ve Lösemili çocuklar için üstüne düşen görevi yerine getireceğini dile getiren Başkan Kurt,  lösemili çocuklar için gerekli olan kanın sadece gönüllü bağışçılardan temin edilebildiğine dikkat çekti. “Bağışlanan her kan bir can ve yeni bir hayat demektir” diyen Başkan Kurt, vatandaşlara bu konuda duyarlı olmaları çağrısında bulundu. 

01.06.2017 14:56