Kazım Kurt: “Geleceğe yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Göztepe Mahallesi’nde yer alan Gelecek Atölyesi’nde, gençlerle bir araya geldi.

Kazım Kurt: “Geleceğe yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz”

7’den 70’e toplumun tüm kesimleri ile kucaklaşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Göztepe Mahallesi’nde yer alan Gelecek Atölyesi’nde, gençlerle bir araya geldi. Gençlerle sohbet eden, onların isteklerini, şikâyetlerini dinleyen Başkan Kurt, “Gençlerimize, çocuklarımıza yatırım yapmaya, destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Odunpazarı Belediyesi Gençlik Merkezleri, Toplumun Geleceğine Adanmış Proje Topluluğu (TOGAPT), İşitme Engelliler Derneği (ESER), SMA Dernekleri ile birlikte projeler üreterek üzerine çalışmalar yapıyor. Üreten gençlere ev sahipliği yapan Odunpazarı Belediyesi, gençlerin proje yazmaları için Gelecek Atölyesi’ni haftanın 2 günü proje yazan gençlere tahsis etti. Hem motivasyon etkinliğinin yapıldığı hem de proje eğitimlerinin verildiği Gelecek Atölyesi’nin misafirleri arasında bu kez Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’ta vardı.

Toplumun Geleceğine Adanmış Proje Topluluğu (TOGAPT), ESER Başkanı Yavuz Uğur, SMA Dernek kurucuları Ece Demir ve Mehmet Demir’in de katıldığı buluşmada konuşan Başkan Kurt, gençlerin aydınlık Türkiye’nin geleceği olduğunu söyledi. Bu nedenle Odunpazarı Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını belirten Başkan Kurt, gençlerin kişisel ve kültürel gelişimine katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Toplantının yapıldığı Gençlik Atölyesi’nin bu nedenle açılmış Odunpazarı Belediye Gençlik Merkezlerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Kurt;  Odunpazarı Belediyesi’nin bu merkezin dışında Büyükdere Gençlik Merkezi, Emek Gençlik Merkezi ve Genç Durak adını verdikleri 3 merkezlerinin daha olduğunu söyledi. Bu gençlik merkezlerinde gençler için

çeşitli alanlarda atölyeler açtıklarını anlatan Başkan Kurt, “Gençlerimiz bu merkezlerimize geliyor, birlikte zaman geçiriyor. Birlikte atölyelere katılıyor, sanatla uğraşıyor. Memleket meselelerini tartışıyor, sorunlara çözüm bulmaya çalışıyor” dedi.

Odunpazarı Belediyesi gençlik merkezlerinde topluluklar, sivil toplum örgütleri, öğrenci kulüpleri birlikte projeler de yaptıklarını belirten Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını söyledi. Gençlere destek vermeye devam edeceklerinin altını çizen Başkan Kazım Kurt, “Odunpazarı’nda gençlerimize, çocuklarımıza her zaman öncelik tanıdık, önem verdik. Onların fikirleri bizim için her zaman önemli. Biz gençlerimize, çocuklarımıza yatırım yapmaya, destek vermeye devam edeceğiz. Bu gelecek dönemde de artarak devam edecek” diye konuştu.

  • Kazım Kurt: “Geleceğe yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz”
  • Kazım Kurt: “Geleceğe yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz”
  • Kazım Kurt: “Geleceğe yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz”
19.02.2019 17:18