Halk Market kırtasiye yardımlarınızı bekliyor

"Odunpazarı Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamalarından biri olan ‘Halk Market’ ile yüzlerce ihtiyaç sahibinin imdadına yetişiyor."

Halk Market kırtasiye yardımlarınızı bekliyor

İnsana değer veren projelerle her zaman ön plana çıkan Odunpazarı Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamalarından biri olan ‘Halk Market’ ile yüzlerce ihtiyaç sahibinin imdadına yetişiyor. 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala hayırsever vatandaşlara çağrı yapan Halk Market, kırtasiye yardımlarını beklediklerini söyledi.

Ciddi bir sosyal yardım modeli olan Halk Market ile Odunpazarı Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, gerçekten ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçmesini sağlıyor.

 Ekonomik kriz, enflasyon ve zamlar vatandaşın belini iyice büktü. Ekonomik krizin ise ilk faturası eğitime kesildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın hazırladığı tasarruf paketleri kapsamında MEB'den de 2 milyar lira kesildi. Üstelik kırtasiye malzemelerine zam üstüne zam geldi. Geçmiş yıllarda eğitim-öğretim yılı öncesinde yüzlerce çocuğun yüzünü güldüren, velilerin üzerinden biraz olsun yük alan Halk Market, hayırsever vatandaşlara çağrı yaparak, kırtasiye yardımlarını beklediğini açıkladı.  


 Konuyla ilgili açıklama yapan Halk Market yetkilileri, her yıl yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye yardımı yaptıklarını belirtti. Yapılan bu yardımlar ile daha önce yüzlerce çocuğun yüzünün güldüğünü hatırlatan yetkililer, “Bu yıl yeni eğitim ve öğretim yılını ciddi bir ekonomik kriz ile başladı. Kırtasiye malzemelerine ciddi zam geldi. Vatandaşın alım gücü iyice düştü. Çocuklarımız mağdur olmasın. Hayırsever vatandaşlarımıza çağrı yapıyoruz, desteklerini bekliyoruz. Gelin, bu yılda yüzlerce çocuğun yüzünün gülmesini sağlayalım” dedi.

 

04.09.2018 13:53