Odunpazarı’ndan denetimli serbestlik uygulamasına destek

"Odunpazarı Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında yaklaşık 30 hükümlü, cezalarını denetimli serbestlik uygulaması kapsamında temizlik yaparak çekiyor."

Odunpazarı’ndan denetimli serbestlik uygulamasına destek
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Odunpazarı Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında yaklaşık 30 hükümlü, cezalarını denetimli serbestlik uygulaması kapsamında temizlik yaparak çekiyor.

Denetimli serbestlikten faydalanan ve kamu kurumlarında çalışma cezası bulunan bu hükümlüler, Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde Odunpazarı’nın farklı yerlerinde temizlik çalışması yapıyor. Son olarak Eskişehirspor’un yeni yapılan stadyumunu temizleyen hükümlüler, tribünlerden sahaya kadar stadyumunu dört bir yanını temizledi. 

Denetimli serbestlikte hükümlülerin, cezalarını belirli koşullar altında cezaevi dışında çektiklerini belirten yetkililer, denetimli serbestlikten faydalanan ve kamu kurumlarında çalışma cezası bulunan hükümlülerin ihtiyaca göre Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalıştığını söyledi. 

07.11.2016 10:05