Başkan Kurt’tan Ayday’a teşekkür plaketi

"Odunpazarı Belediyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi için yaptığı bağış nedeniyle teşekkür plaketi verdi."

Başkan Kurt’tan Ayday’a teşekkür plaketi
Odunpazarı Belediyesi, Prof. Dr. Can Ayday’ın annesi Sevim Ayday’a Odunpazarı Belediyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi için yaptığı bağış nedeniyle teşekkür plaketi verdi. 

Odunpazarı Belediyesi, Tarihi Odunpazarı Evlerini yaşatma, koruma projesi kapsamında Kırım Tatarları’nın etnik ve kültürel kimliklerini tanıtma, tarihi değerlere sahip çıkma ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla tarihi bölgedeki evlerden birini müze haline getirdi. Odunpazarı Belediyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi adı verilen müzeye Prof. Dr. Can Ayday’ın annesi Sevim Ayday, bağış yaparak katkı sundu. Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ise Ayday’a plaket vererek teşekkür etmek istedi. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen plaket törenine Sevim Ayday ile oğlu Prof. Dr. Can Ayday katıldı. Sevim Ayday’a plaketini takdim eden Başkan Kurt, Ayday’a Odunpazarı Belediyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi için yaptığı bağış nedeniyle teşekkür etti. 

Başkan Kurt’a ince davranışı nedeniyle teşekkür eden Sevim Ayday, “Odunpazarı Belediyesi, Kırım tatarlarının etnik ve kültürel kimliğini korumak için Odunpazarı’nda müze açtı. Ben Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a Kırım Tatarları için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.  

24.09.2017 13:42