Başkan Kurt;“Taşeron meselesi çözülmediği sürece 50 tane boğaz köprüsü de yapılsa işe yaramaz”

"Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2017 yılı sezon açılışı gerçekleştirildi."

Başkan Kurt;“Taşeron meselesi çözülmediği sürece 50 tane boğaz köprüsü de yapılsa işe yaramaz”
Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2017 yılı sezon açılışı gerçekleştirildi. 

Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Şantiyesinde gerçekleştirilen programa, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Belediye İş Eskişehir Şube Başkanı Güney Demirdaş, Odunpazarı Belediye Meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve işçiler katıldı.

ÇALIŞMALARINIZ MEMNUN EDİYOR

Sezon açılışında konuşma yapan Başkan Kurt, “Öncelikle 2017 yılı hizmet mevsiminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Umarım kazasız belasız, Eskişehir ve Odunpazarlıların hak ettiği hizmetleri gerçekleştiririz. Geçmiş yıllardaki çalışmalarınız bizi memnun ediyor, hepinize teşekkür ediyorum. Üstün bir özveri ve fedakârlık ile çalışıyorsunuz. Sizleri takdir ediyoruz, ellerinize ve emeklerinize sağlık. Bu yıl 36 kamyon, 25 iş makinesi, 15 hizmet aracı olmak üzere toplamda 76 adet araçla Fen İşleri Müdürlüğü’nde ciddi bir araç parkı oluşturarak, yeni bir çalışma düzenine geçiyoruz” dedi.

TAŞERON SİSTEMİNE İTİRAZ EDİYORUZ

“Türkiye Cumhuriyeti 2017 yılında yapmış olduğu yasalarla uluslararası imzaladığı sözleşmelerle, bu taşeron işçi meselesi çözülmediği sürece 50 tane boğaz köprüsü de yapılsa hiçbir işe yaramaz.” diyen Başkan Kurt sözlerine şöyle devam etti, “Bu tamamen sizin emeğiniz üzerinden yapılan bir sömürünün birilerine peşkeş çekilmesidir. Fakat bu işe hiçbir taşeron işçi itiraz etmiyor. 3 yıldır taşeron işçilerin sosyal hakları için mücadele ediyoruz. Bu tarz bir çalışma düzenine itiraz ediyorum. Sendikasız, toplu sözleşmesiz, örgütsüz bir çalışma düzeni olmaz.”

Konuşmaların ardından Başkan Kurt, 2017 yılında görev yapacak personel ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 

30.03.2017 14:05