Başkan Kazım Kurt Kayı Boyu Derneği’nde

Kazım Kurt geçtiğimiz günlerde kendisini makamında ziyaret ederek başarılı çalışmalarından ötürü teşekkürlerini sunan Kayı Boyu Derneği’ne ziyarette bulundu.

Başkan Kazım Kurt Kayı Boyu Derneği’nde

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt geçtiğimiz günlerde kendisini makamında ziyaret ederek başarılı çalışmalarından ötürü teşekkürlerini sunan Kayı Boyu Derneği’ne  ziyarette bulundu.

Odunpazarı tarihi bölgede bir dizi açılışa katılan Başkan Kazım Kurt ardından hizmet binası o bölgede bulunan Kayı Boyu Derneğini ziyaret etti. Kayı Boyu Dernek Başkanı Kazım Duman ve üyelerin bulunduğu ziyaret, oldukça samimi bir havada geçti. Başkan Kurt, ziyarette Türk tarihine dair önemli paylaşımlar yaparak buna dair anılarını aktardı. Türklerin eşitlik, adalet ve demokrasi konusunda çok öncü olduğunun altını çizen Başkan Kurt, “Orhun kitabelerine bakınca kadın ile erkek eşitliğini, işçi ile işverenin sınıfsal ayrılıkları olmadığını, kurultaylarla demokrasinin çok iyi işlediğine dair işaretler ortada, hepimiz Türk tarihini kulaktan dolma değil, gerçekleriyle öğrenmemiz, bilmemiz gerekir” diye konuştu. Türkiye’nin en üretken Türkçüleri’nin solcular olduğuna da vurgu yapan Kurt, Mustafa Kemal Atatürk’ün de Cumhuriyet Döneminde bu konuda harika bir kaynaştırma ve yetkilendirme yaptığına dikkat çekti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un ziyaretinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Kayı Boyu Dernek Başkanı Kazım Duman, “Halkımız bilmiyor ya da yanlış biliyor olabilir, ama derneğimizin siyasi bir eğilimi yoktur. İçimizde CHP’li olan, MHP’li olan başka partilere gönül verenlerde var. Ancak dernek ilkelerimiz gereği herhangi bir siyasi partinin destekçisi değiliz” diye konuştu. Duman, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hepimizin farklılıklara ihtiyacı var, kimse bizi provoke edemez, etmek istese de bu oyuna gelmeyiz. Biz bölgede partisini bir kenara bırakarak, Belediyemiz ile buranın gelişimi için ne yapabiliyorsak gerekli desteğe hazırız.”

  • Başkan Kazım Kurt Kayı Boyu Derneği’nde
  • Başkan Kazım Kurt Kayı Boyu Derneği’nde
  • Başkan Kazım Kurt Kayı Boyu Derneği’nde
  • Başkan Kazım Kurt Kayı Boyu Derneği’nde
09.12.2018 13:46