Odunpazarı karla mücadeleye hazır

"Kış mevsiminde sorun yaşamamak için Odunpazarı Belediyesi’nde özel karla mücadele ekibi kuruldu."

Odunpazarı karla mücadeleye hazır
Odunpazarı Belediyesi engelli bireyler için çalışmalarına devam ediyor. 

Görme engelli bireyler için belediye binasına hissedilebilir yüzeyler yerleştiren Odunpazarı Belediyesi, bina içindeki tabelaları değiştirerek yerlerine Braille alfabesinin de kullanıldığı tabelalar astı. 
 
Bina girişi ve tüm katlara ‘hissedilebilir yüzey’ yerleştiren Odunpazarı Belediyesi, ardından da binadaki tabelaları değiştirdi. Tabelalarda görme engelli bireylerin okuyabilmesi için Latin Alfabesi ile Braille Alfabesi (körler alfabesi) birlikte kullanıldı. Yerleştirilen hissedilebilir yüzeyler ve tabelalar sayesinde görme engelli vatandaşlar bina içerisinde daha rahat hareket edebiliyor. 

Belediyeye gelen vatandaşlar Odunpazarı Belediyesi’nin bu uygulamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a engelli bireyler için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden vatandaşlar, gerçekleştirilen bu uygulamaların örnek olması gerektiğini söyledi.

Odunpazarı Belediyesi daha önce de belediye de çalışan personelin işitme ya da konuşma engelli bireyler ile daha rahat iletişim kurabilmesi için işaret dili dersleri vermişti.  Proje kapsamında, her müdürlükten en az bir personel işaret dilini öğrenmişti. 

02.12.2016 13:20