Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

SHAKESPEARE VE MÜZİK

Shakespeare ve müzik

1 Aralık 2021 Çarşamba

Gerçekleştirdiği kültür ve sanat programları ile takdir toplayan Odunpazarı Belediyesi, yeni bir konserle müzik severlerin karşısına çıkacak.

Odunpazarı Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında “Shakespeare ve Müzik”  konseri düzenlenecek. Shakespeare oyunlarındaki şarkı ve müziklerinin dönemin enstrümanları ile yorumlanacağı konser, 6 Aralık 2021 Pazartesi günü saat 20.00’de Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Konserde, William Shakespeare’in farklı oyun ve sonelerinden metinler arası kolaj yöntemiyle hazırlanmış ezgiler seslendirilecek. Soprano Linet Şaul’un ezgileri seslendireceği konserde, Bülent Oral ile Faran Suyolcu dönemin enstrümanları rönesans lute ve viola da gambayla notalara hayat verecek. Konserde tiyatro oyuncusu Ayşe Lebriz Berkem de sahne alacak. Berkem, özel gösterisiyle ezgilere eşlik edecek.

Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar, davetiyelerini Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nden (YKSM) temin edebilir. Davetiyelerin sınırlı sayıda olacağı etkinlikte, İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs önlemleri için yayınladığı genelgeye uygun olarak aşı ve PCR test kuralları geçerli olacak.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.