Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDAN CÜNEYT ARKIN’A VEFA ÖRNEĞİ

Odunpazarı’ndan Cüneyt Arkın’a vefa örneği

28 Haziran 2022 Salı

Odunpazarı Belediyesi, hayatını kaybeden Yeşilçamın Usta İsmi Cüneyt Arkın’a vefa örneği sergiledi. Odunpazarlı olan sanatçı adına daha önce Orhangazi Mahallesinde park yapan Odunpazarı Belediyesi, usta ismin hayalini gerçekleştirerek, parkı papatyalarla donattı. 

Usta isim 11 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya hesabından “İlerleyen günlerde Eskişehir’e bağlı ve dünyaya geldiğim Odunpazarı ilçesindeki Cüneyt Arkın parkına gidip bol bol karımın sevdiği papatyaları ekeceğim” yazmıştı. Ancak usta ismin ömrü, Odunpazarı’na gelerek adının verildiği parka papatya ekmeye yetmedi. Arkın’ın ölüm haberini alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne talimat vererek, usta ismin hayalinin gerçekleştirilmesini istedi. Bu talimat üzerine harekete geçen Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Orhangazi Mahallesi’nde bulunan Cüneyt Arkın Parkına papatya ekilmesi için çalışmalara başladı. Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı kreşlerden öğrencilerin de katılımıyla, Cüneyt Arkın Parkı papatyalarla donatıldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, usta sanatçının ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Arkın’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyen Başkan Kurt, “Usta sanatçımızın adı Odunpazarı’nda bir parka verilmişti. Sanatçımız ise sosyal medyadan Odunpazarı’na gelerek bu parka eşinin sevdiği papatyalardan ekeceğini söylemişti. Bunu yapmaya ne yazık ki ömrü yetmedi. Biz de usta sanatçımızın adının yaşatılacağı bu parkta, onun hayalini gerçekleştirdik. Yeşilçamın usta isminin adı artık papatyalar içinde bu parkta yaşamaya devam edecek. Sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.