Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDA AHŞABIN SESİ YÜKSELECEK

Odunpazarı’nda ahşabın sesi yükselecek

22 Eylül 2022 Perşembe

Odunpazarı Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, 26 Eylül -2 Ekim tarihleri arasında Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Odunpazarı Belediyesi Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, iki yıl süren pandemi yasaklarından sonra 26 Eylül Pazartesi günü yeniden Eskişehirliler ile buluşacak.  

Odunpazarı Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’ne biri yabancı olmak üzere toplam 10 sanatçı katılıyor. 26 Eylül Pazartesi günü saat 13.00’da Adalar Migros önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak festivalin açılış töreni saat 14:00’da Odunpazarı Meydanında gerçekleştirilecek. Açılış sonrasında saat 16:00’da sevilen müzik grubu “Soup Opera” konser verecek. 

Festival kapsamında 28 Eylül Çarşamba günü Arasta Çarşısı’nda topaç çevirme etkinliği, 1 Ekim Cumartesi günü ise “Tornet Etkinliği” gerçekleştirilecek. Uluslararası Ahşap Heykel Festivali 2 Ekim Pazar günü saat 13:00’da yapılacak ağaç dikim etkinliği ardından saat 17.00’de çalıştay boyunca sanatçılar tarafından yapılacak eserler, Ahşap Eserler Galerisi’nde açılacak sergi ile son bulacak.

Festivalde ayrıca dans gösterileri ve müzik dinletileri yapılacak olup Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin asistanlığında, hazırlanan masalarda vatandaşlar da ahşaba şekil verebilecek. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.