Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI KENT KONSEYİ’NDEN KAZIM KURT’A ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

Odunpazarı Kent Konseyi’nden Kazım Kurt’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti

18 Nisan 2024 Perşembe

Odunpazarı Kent Konseyi, yeniden Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Kazım Kurt’u ziyaret ederek, “Hayırlı olsun” dedi. Başkan Kurt’u tebrik eden Odunpazarı Kent Konseyi, Başkan Kurt’a başarılar diledi. 

Odunpazarı Kent Konseyi kadın, gençlik ve mahalle meclisleri ile çalışma grupları, 31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru’nun da katıldı ziyaret Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. Odunpazarı Kent Konseyi Gönüllüleri, meclis salonunu doldururken, Başkan Kurt salonu gezerek ziyarete katılan herkesle tek tek tokalaştı. Başkan Kurt’a hayırlı olsun dileklerini ileten Odunpazarı Kent Konseyi Gönüllüleri, Başkan Kurt’u tebrik ederek, başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.  

TÜRKİYE’DE İLK KEZ ODUNPAZARI MECLİSİNDE KENT KONSEYİ KOLTUĞU OLDU

Ziyarette konuşan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, kent konseyi çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Odunpazarı Belediye Meclisinde Odunpazarı Kent Konseyi başkanının koltuğu olduğuna dikkat çeken Kumru, bunun Türkiye’de ilk olduğunu belirtti.  Bu uygulama ile Odunpazarı Belediyesi’nin birçok belediyeye örnek olduğunu vurgulayan Kumru, Başkan Kurt’a Odunpazarı Kent Konseyine verdiği destek için teşekkür etti. Başkan Kurt’un Odunpazarı Kent Konseyi’ni hiçbir zaman belediyenin arka bahçesi olarak görmediğini dile getiren Kumru, “Geçmiş dönemlerde bize çok ciddi katkılar verdi. Kent konseyinin hiçbir faaliyetini sorgulamadan, kafasında bir soru işareti olmadan, belediyenin bir uzantısı gibi görmeden bizim her bir aldığımız kararı bir sivil inisiyatif olarak düşünerek, belediyedeki bürokratlarıyla birlikte hayata geçirmeye çalıştı” dedi. Başkan Kurt’un Eskişehir Kent Konseyi’nin eski başkanı olduğunu belirten Kumru, Türkiye Kent Konseyleri Platformu kurucularından  olduğuna dikkat çekti. 

“ODUNPAZARI’NI BİRLİKTE YÖNETECEKSEK BİRLİKTE KARAR VERMEMİZ LAZIM”

Kent Konseyi Gönüllülerinin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Kurt, Kent Konseyi Gönüllülerine 31 Mart Yerel Seçimlerinde kendisine verdiği destek için teşekkür etti. Kent konseylerinin demokrasi ve katılımcılığın temeli olduğunu belirten Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin de katılımcı bir anlayış ile yönetildiğinin altını çizdi. Bu yönetim anlayışı nedeniyle kent konseyiyle düzenli bir şekilde iş birliği içinde olduklarını kaydeden Başkan Kurt, “Pandemiden önce mahalle meclisi başkanlarıyla sürekli toplantılar düzenliyorduk. Yeni dönemde bunu tekrar başlatalım istiyorum. Şuanda 21 mahalle meclisi var. Mahalle meclisi sayısını artırmanın, mahalle meclisi olmayan mahallelerde mahalle meclisi kurmanın şart olduğunu düşünüyorum. Mahalle meclisi olan yerlerde de mahalle meclislerini daha aktif hale getirmemiz gerekiyor. Odunpazarı’nı birlikte yöneteceksek, birlikte tartışmamız, birlikte karar vermemiz lazım. Herkesin her şeyle ilgilenmesi lazım. Aynı kentte yaşıyorsak aynı havayı soluyorsak, ortak değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Odunpazarı Belediye Başkanı olarak Odunpazarı Kent Konseyi'nin bizim bir yan organımız olmasını istemem. Bizi her zaman alkışlamasını istemem. Bizi de vilayeti de devleti de eleştirmelidir. Sivil toplum örgütü muhalefet yapmalıdır. Aktif bir kent konseyi, aktif çalışma grupları olursa çok yararlı olur. Bugün geldiğiniz için de hepimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Beni onurlandırdınız, gururlandırdınız. Eski bir kent konseyci olarak da böyle kalabalık bir grubun aktif çalışmasından çok memnun olduğumu vurgulamak isterim” dedi. 

Konuşmaların ardından ziyarete katılan Odunpazarı Kent Konseyi Gönüllüleri, kendilerini tanıtarak, taleplerini iletti. Başkan Kurt ise gönüllülerin taleplerini dinleyerek notlar aldı. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.