Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NDEN AŞURE İKRAMI

Odunpazarı Belediyesi’nden aşure ikramı

11 Ağustos 2022 Perşembe

Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Odunpazarı’nın çeşitli bölgelerinde aşure dağıtıyor. Cuma ve Salı günü devam edecek olan aşure dağıtımı, Hamamyolu Sıcak Sular Mevkiinde başladı. Yediler Parkı girişi, Çarşı Cami ve Yunus Emre Kapalı Pazar Yeri olmak üzere 3 farklı noktada devam etti. 

Odunpazarı Belediyesi Aşevi, Muharrem Ayı nedeniyle aşure pişirdi. Aşevi tarafından hazırlanan aşureler, ekipler tarafından Hamamyolu Sıcak Sular Mevki, Yediler Parkı girişi, Çarşı Cami ile Yunus Emre Kapalı Pazar Yeri önü ve içinde vatandaşlara ikram edildi. Hamamyolu Sıcak Sular Mevki, Yediler Parkı girişi, Çarşı Cami ve Yunus Emre Kapalı Pazar Yeri’ne gelen vatandaşlar aşure dağıtımına yoğun ilgi gösterdi. Aşurelerini alan vatandaşlar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Aşevi çalışanlarına teşekkür etti. Koronavirüs önlemlerine uygun olarak gerçekleştirilen aşure dağıtımında, sosyal mesafe, maske ve eldiven kullanımına dikkat edildi. 

Yetkililer, Odunpazarı Belediyesi’nin çeşitli bölgelerde aşure dağıtımına devam edeceğini belirtti. 12.08.2022 Cuma günü saat 14.00’de; 71 Evler Terzi Evleri Cami, ESTİM Toptancılar Sitesi Cami, Organize Sanayi Cami ve Erenköy Fatih Cami’nde aşure ikramı gerçekleştirilecek. Aşureler, 16.08.2022 Salı günü ise Aşevi’nde ve Erdal İnönü Halk Merkezi’nde ihtiyaç sahipleri ile paylaşılacak. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.