Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

FOTOĞRAF VE PROPAGANDA KONUŞULDU

Fotoğraf ve propaganda konuşuldu

23 Mart 2023 Perşembe

Odunpazarı Belediyesi, Kurşunlu Külliyesi içinde yer alan Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesinde ‘Fotoğraf’ söyleşilerine devam ediyor. Doç. Dr. Gülbin Özdamar Akarçay’ın konuşmacı olduğu söyleşide ‘Fotoğraf ve Propaganda’ konusunu işlendi. 

Odunpazarı Belediyesi, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi Fotoğraf Söyleşilerinde bir birinden değerli konuklarını ağırlamayı sürdürüyor. Kurşunlu Külliyesi içinde yer alan Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesinde gerçekleşen söyleşide  ‘Fotoğraf ve Propaganda’ konuşuldu. Doç. Dr. Gülbin Özdamar Akarçay’ın konuşmacı olduğu söyleşinin moderatörlüğünü Doç. Dr. Feyyaz Bodur yaptı. Söyleşiye Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, fotoğraf sanatçısı Osman Yaşar Tanaçan ile çok sayıda fotoğraf sever katıldı. 

Fotoğraf ve propaganda arasındaki bağı anlatan Akarçay, tarihte fotoğrafı ideolojik olarak başarılı kullanan isimlerden örnekler verdi. Fotoğrafta kullanılan ışık ve başarılı kompozisyonlar ile güçlü lider imajının yansıtılabileceğini dile getiren Akarçay, yine ışık ve kompozisyon ile tam tersi bir imaj oluşturulabileceğini de ifade etti. 

Söyleşinin ardından konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi Fotoğraf Söyleşilerine farklı konuk ve konularla devam edeceklerini söyledi. Söyleşilere katılan herkese teşekkür eden Başkan Kurt, “Başta Osman Yaşar Tanaçan, Feyyaz Bodur ve Doç. Dr. Gülbin Özdamar Akarçay olmak üzere, emeği geçen herkese, katıldığınız ve bizlerle bir arada olduğunuz için sizlere teşekkür ederim” dedi. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.