Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

DAYANIŞMA ODUNPAZARI’NDA GÜZEL

Dayanışma Odunpazarı’nda güzel

24 Mart 2023 Cuma

Odunpazarı Belediyesi, her Ramazanda olduğu gibi bu Ramazanda da dayanışma, birlik ve beraberlik duygusunu yaşatmaya devam ediyor. Yıl boyunca Erenköy Mahallesi’nde bulunan Aşevi ve Yıldıztepe Mahallesi Erdal İnönü Halk Merkezi Aşevi Yemek Dağıtım Noktasında her gün iki öğün 3 çeşit sıcak yemeğini ihtiyaç sahibi vatandaşlarla paylaşan Odunpazarı Belediyesi, bu hizmetini Ramazan Ayında da sürdürüyor. Belediye, yemek paylaşımının yanı sıra 8 mahallede de iftar programı düzenleyecek. 

Sosyal ve derman belediyecilik anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, her gün Erenköy Mahallesi’nde bulunan Aşevi Binası ve Yıldıztepe Mahallesi Erdal İnönü Halk Merkezi’nde yer alan Aşevi Yemek Dağıtım Noktası ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ulaştırıyor. Günde 2 öğünde 3 çeşit sıcak yemek dağıtımı yapan Belediye, bu hizmetini Ramazan Ayında da sürdürüyor. Odunpazarı Belediyesi, ayrıca Ramazan Ayı boyunca 8 mahallede iftar programı düzenleyerek vatandaşlarla bir araya gelecek, sofrasını vatandaşlarla paylaşacak. 

İLK İFTAR SOFRASI 75. YIL MAHALLESİNDE KURULACAK

Odunpazarı Belediyesi’nin Ramazan Programı, 27 Mart Pazartesi Günü 75. Yıl Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde gerçekleşecek program ile başlayacak. Belediye bir sonraki İftar Sofrasını 3 Nisan Pazartesi Çankaya Mahallesi Açık Pazar Yeri, 11 Nisan Salı günü Gündoğdu Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, 13 Nisan Perşembe günü Emek Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde kuracak. İftar programları, Kırmızıtoprak Mahallesi Halk Merkezi, Orhangazi Mahallesi Halk Merkezi ve Büyükdere Mahallesi Cemevi Toprak Sahada yapılacak olan programlarla devam edecek. 

BİR KUCAK DOLUSU MUTLULUĞA DESTEK OLUN!

Odunpazarı Belediyesi sıcak yemek dağıtımı ve iftar sofralarının yanı sıra Halk Market aracılığı ile de ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor. 'Bir Kucak Dolusu Mutluluğa Destek Olun' sloganı ile çalışmalarını sürdüren Halk Market, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Eskişehir'e gelen depremzede yurttaşlar ve ihtiyaç sahiplerine erzak kolileri ulaştırıyor. Halk Market, daha çok depremzede ve ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşabilmek için ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek çağrısında bulundu. İçinde sıvı yağ, nohut, kuru fasulye, kırmızı mercimek, pirinç, bulgur, salça, tuz, un, çay, şeker, zeytin, makarna, şehriye gibi temel gıda malzemelerinin bulunduğu erzak kolileri için bağış yapmak isteyen yurttaşlar; (0222) 240 70 70 – 0 533 401 01 77 numaralı telefonları arayabilir ya da Gökmeydan Mahallesi Şehit Öğretmen Mustafa Coşkun Sokak No: 1 Gelişim Sitesi adresinde bulunan Halk Market'e giderek bağışlarını yapabilir. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.