Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT: “SİZİ ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Başkan Kurt: “Sizi asla yalnız bırakmayacağız”

23 Mart 2023 Perşembe

Kıdemli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri; bir araya gelerek üretmeleri, eğlenmeleri ve zaman geçirmeleri için Emek Mahallesi Zümrüt Park içine ve Gültepe Mahallesi Üniversite Evlerine Koça Çınar Yaşam Merkezi açan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Yaşlılara Saygı Haftasında da kıdemli vatandaşları yalnız bırakmadı. 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Koca Çınar Yaşam Merkezlerinde gerçekleştirilen etkinliklere katılan Başkan Kurt, “Biz, sizi seviyoruz. Devletimizin yapmadığı işi, yerel yönetimler olarak bizler yapmaya çalışıyoruz. Vadişehir Mahallesi’nde çalışmaları devam eden yatılı bir yaşlı bakım merkezini kısa sürede tamamlayacağız. Sizi asla yalnız bırakmayacağız” dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Mutlu yaşlılar” için çalışmalarına devam ediyor. Kıdemli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri; bir araya gelerek üretmeleri, eğlenmeleri ve kaliteli zaman geçirmeleri için Emek Mahallesi Zümrüt Park içi ve Gültepe Mahallesi Üniversite Evlerine Koça Çınar Yaşam Merkezi açan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 18–24 Mart tarihlerinde kutlanan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’nda da kıdemli vatandaşları yalnız bırakmadı. Başkan Kurt, kıdemli vatandaşların Koca Çınar Yaşam Merkezlerinde gerçekleştirdikleri etkinliklere katıldı. Gösterileri izleyen Başkan Kurt, gösterilerin ardından sohbet ederek, onların sorunlarını dinledi. 

BAŞKAN KURT KIDEMLİ VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

İlk etkinlik Gültepe Mahallesi Üniversite Evlerinde bulunan Kadir Akkuş Halk Merkezi içinde yer alan Koca Çınar Yaşam Merkezinde gerçekleşti. Kendi yazdıkları piyesi oynayan ve Koca Çınar Yaşam Merkezini anlatan manileri okuyan kıdemli vatandaşlar, hep birlikte türküler söyledi. Türkülere Başkan Kurt da eşlik etti. İkinci etkinlik ise Emek Mahallesi Zümrüt Park içinde bulunan Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinlikte Koca Çınar müdavimleri, şiirler ile kendi yazdıkları kompozisyonları okudu, etkinliğe katılan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin korosu ile birlikte türküler söyledi. Başkan Kurt da kıdemli vatandaşların türkülerine eşlik etti. Her iki etkinlikte çektirilen hatıra fotoğrafları ile sona ererken kıdemli vatandaşlar, kendilerini yalnız bırakmayan Başkan Kurt’a teşekkür etti. 

“SİZİ SEVİYORUZ”

Etkinlik sonunda konuşan Başkan Kurt, sosyal devletin yapması gereken sorumlulukları Odunpazarı Belediyesinin yerine getirdiğini kaydetti. Vadişehir Mahallesinde çalışmaları devam eden yatılı yaşlı bakım merkezinin çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını söyleyen Başkan Kurt, “Biz, sizi asla yalnız bırakmayacağız. Türkiye’de insanlar emekli olduktan sonra yapacak iş bulamıyor. Devlet emekli olunca vazgeçiyor. 65’e kadar çalış, ondan sonra ne yaparsan yap diyor. Bu olmaz… Bizim, 65 yaşına kadar çalışan, yorulan, ülkeye bir şeyler katan büyüklerimize borcumuzu ödememiz lazım. Biz, sizi seviyoruz. Devletimizin yapmadığı işi, yerel yönetimler olarak bizler yapmaya çalışıyoruz” dedi. 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.