Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

AHMET ARA ENGELSİZ KREŞİ ÖĞRENCİLERİNDEN KOCA ÇINARLARA ZİYARET

Ahmet Ara Engelsiz Kreşi öğrencilerinden Koca Çınarlara ziyaret

27 Kasım 2023 Pazartesi

Odunpazarı Belediyesi Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi öğrencileri, Emek Mahallesi’nde bulunan Odunpazarı Belediyesi’ne ait Koca Çınar Yaşam Merkezi ve İMECE Fırınını ziyaret etti. Fırında birbirinden güzel ekmeklerin yapılmasına tanıklık eden minikler, ardından da Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri ile bir araya geldi. 

Eskişehir’in belediyelere ait ilk engelli kreşi olan Odunpazarı Belediyesi Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde eğitim gören öğrenciler, Emek Mahallesi’nde bulunan Odunpazarı Belediyesi’ne ait İMECE Fırınını ve Koca Çınar Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti. 

MİNİKLER KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİ

Emek Mahalleli kadınlar, İMECE Fırınında ekmek yaparken onlara eşlik eden minikler, birbirinden güzel ekmeklerin yapılmasına tanıklık etti. Kadınlarla birlikte hamur yapan minikler, birlikte bu ekmekleri pişirdi. Miniklerin bir sonraki adresi, Emek Mahallesi Koca Çınar Yaşam Merkezi oldu. Burada Koca çınarlarla bir araya gelen minikler, onlarla oyunlar oynadı. Koca Çınarlarla şarkılar söyleyen minikler, keyifli bir gün geçirdi. 

ENGELSİZ KREŞTE EĞİTİM DEVAM EDİYOR

Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde 3-6 yaş otizm ve zihinsel engelli çocukların eğitim ve öğretim gördüğünü belirten yetkililer, Odunpazarı Belediyesi Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin Eskişehir’in belediyelere ait ilk engelli kreşi olduğuna dikkat çekti. Engelsiz Kreşte, çocukların 3 saatlik grup eğitimlerinden yararlandığını kaydeden yetkililer, “Oyun, müzik, spor, sanat etkinlikleri, masa etkinlikleri yapan çocuklar, bahçeye de çeşitli ürünler ekiyor. Sosyal becerilerin gelişmesi için sosyal hayata uyum, akademik gelişim ve iletişim becerileri konularında da etkinler gerçekleştiren çocuklar, her anlamda gelişimlerini sağlamaya devam ediyor” dedi. Yetkililer, İMECE Fırın ve Koca Çınar Yaşam Merkezi’ne düzenlenen bu etkinliğinde çocukların eğitiminin birer parçası olduğunu dile getirdi. 

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde başvurular devam ediyor. Vadişehir Mahallesi Tekin Alp Caddesi 73/1 adresinde bulunan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ne kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların kreşe giderek başvuru formu doldurması gerekiyor. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 0222 217 77 12 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.