Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

“ONLAR, BİZİM İLK KAHRAMANIMIZ!”

“Onlar, bizim ilk kahramanımız!”

19 Haziran 2022 Pazar

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. “Çocuklarına iyilik, doğruluk ve dürüstlük yolunu gösteren, onların ilk kahramanı olan cefakar babaların, Babalar Günü'nü kutluyorum” diyen Başkan Kurt, mesajında şu sözlere yer verdi: 
“Yaşamımızın her anında annelerimizle birlikte en değerli varlığımız olan babalarımızı, Babalar Günü’nde bir kez daha hatırlıyoruz. Sizleri sadece bir günde hatırlamanın çok büyük bir haksızlık olduğunu biliyoruz. Bugünlere gelmemizi sağlayan, her zaman en büyük destekçimiz olan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babalarımız; bizler için çok özelsiniz. Bizleri yetiştirip büyüten ve tecrübeleri ile geleceğe hazırlayan; bizlere iyilik, doğruluk ve dürüstlük yolunu gösteren babalarımız, koruyan ve kollayan olarak annelerimizle birlikte bizlere hep örnek oldunuz. Fedakâr duruşunuz, yaşamımız boyunca bize ışık oldu. Karşılıksız sevgi, bitmeyen özveri, sınırsız hoşgörü, güven ve mutluluk kaynağı olan siz değerli babalarımız, bizler için her zaman sırtımızı dayadığımız dağ oldunuz. Dünyayı, insanları ve yaşamayı sevdirerek, geleceğe umutla bakmamızı sağladınız. Bizlere her zaman iyilik, doğruluk güzellik öğreten; sakın ha yetim hakkı yemeyin, kul hakkına el uzatmayın diyen babalarımız, bizlerin ilk kahramanı oldu. Hayatın her anında ve yaşında varlığıyla ruhumuzu ısıtan babalarımız, yokluğuyla da göğüs kafesimizin sol tarafında kapanmaz yaralar açtı. Ben, babasını kaybeden ya da babası yanında olmayan kardeşlerimin de bugün gözlerinden öpüyorum. Ve o evlatlara anneliğin yanı sıra babalık yapma görevini de üstlenen annelerimize sevgi ve saygılarımı iletiyorum. 

Çocuklarına iyilik, doğruluk, güzellik öğreten, onlara, sakın ha yetim hakkı yemeyin, kul hakkına el uzatmayın diyen, temiz ahlaklı, sorumlu, çalışkan ve terbiyeli yetiştiren; babasız bırakılan çocukların acısını yüreğinde hisseden tüm babaları, sağlık, mutluluk ve barış dileklerimle kutluyor; hepsine sevgiler, saygılar sunuyorum.”
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.