Kazı İzinleri

Fen İşleri Müdürlüğü kazı ruhsat biriminde vatandaşlardan ve müteahhit firmalardan  gelen talepler doğrultusunda SU-ELEKTRİK- DOĞALGAZ   bağlantıları için kazı izini verilir.

•    Elektrik Kazı İzni: Ruhsat veya iskan belgesi-enerji müsaadesi evrakı istenilir ve yerinde keşif yapılarak kesin metraj yapılır. Yapılan metraj sonucunda Belediyemiz Meclisinde belirlenen birim fiyatlarla çarpılarak tahakkuk çıkarılır.ilgili tahakkukun ödenmesi ile vatandaş veya müteahhide makbu dilekçe verilerek evrak kayıta yönlendirilir ve sisteme giriş yapılması ile  elektrik kazı izini çıkar.
•    Su Kazı İzni: ESKİ’den alınan evrak ile vatandaş veya müteahhit firmalar kazı ruhsat birimine başvuru yaparlar ilgili tahakkuk ödenerek makbu dilekçe ile evrak kayıta yönlendirilir ve sisteme giriş yapılması ile kazı izini çıkar.
•    Doğalgaz Kazı İzni: ESGAZ’dan alınan proje ile yerinde keşif yapılarak kesin metraj yapılır. Yapılan metraj sonucunda Belediyemiz Meclisinde belirlenen birim fiyatlarla çarpılarak tahakkuk çıkarılır.İlgili tahakkukun ödenmesi ile vatandaş veya müteahhide makbu dilekçe verilerek evrak  kayıta yönlendirilir ve sisteme giriş yapılması ile doğalgaz kazı izini çıkar.
 

« Geri Dön