Odunpazarı’ndan Eskişehirspor’a büyük destek

"Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı 17’nci birleşim 1'inci oturumu Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt başkanlığında gerçekleştirildi."

Odunpazarı’ndan Eskişehirspor’a büyük destek
Odunpazarı Belediyesi Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı 17’nci birleşim 1'inci oturumu Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt başkanlığında gerçekleştirildi. 

Gerçekleştirilen meclis toplantısında 9 adet gündem maddesi görüşüldü. Görüşülen gündem maddeleri arasında en dikkat çekicisi Odunpazarı Belediyesi ile Eskişehirspor ve Eğitim Vakfı’nın yapacağı protokol anlaşması oldu. Eskişehirspor ve Eğitim Vakfının 06.09.2017 tarihinde vermiş olduğu dilekçesinde, sporu teşvik etmek, gençlerin spor yapma imkanını sağlamak amacı ile Odunpazarı Belediyesi’ne ait Billboard ve CLP reklam alanlarının tahsisi yapılması konusunda başvuru yapıldı. Odunpazarı Belediyesi’nde görüşülen gündem maddesinde protokolü yapmak için oy birliği ile Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a yetki verildi.Başkan Kurt konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Eskişehirspor’un ekonomik sıkıntıları malum. Bütün kurumlarımızın katkı sunması lazım. Fakat Odunpazarı Belediyesi olarak profesyonel kulüplere doğrudan destek olmak gibi bir şansımız yok. Yasal engeller bizi sıkıntıya sokuyor. Biz ancak bu tür işbirliği protokolleriyle, spor alt yapısının da destekleneceği, Eskişehirspor’un sahibi olduğu Eğitim Vakfı ile böyle bir protokol yapma şansımız var. Umuyorum ki iyi bir sonuç çıkacaktır” dedi.  

Odunpazarı Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısının 11 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 17.30’da yapılmasına karar verildi. 

06.09.2017 22:45