Odunpazarı tiyatrocuları görme engelliler için sahne alacak

"Odunpazarı Belediyesi Engelliler Haftası kapsamında etkinliklerine devam ediyor."

Odunpazarı tiyatrocuları görme engelliler için sahne alacak
Odunpazarı Belediyesi Engelliler Haftası kapsamında etkinliklerine devam ediyor. 

Odunpazarı Belediyesi engelli bireyler için gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün “Farkındayız biz de varız!” etkinliğinin ardında Tiyatro Müdürlüğü’ne bağlı tiyatro oyuncuları görme engelli bireyler için sahneye çıktı. 

Görme engelli bireylerin en büyük isteklerinden birinin tiyatroda olmak olduğunu öğrenen Odunpazarı Belediyesi, 7 Kocalı Hürmüz adlı tiyatro oyununu bu kez Görme Engelliler Dayanışma Derneği (GÖRSEM) üyeleri için sahneye koydu. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde oynanan 7 Kocalı Hürmüz adlı tiyatro oyununun gösterimine katılan GÖRSEM üyesi görme engelli bireyler, keyif dolu anlar yaşadı. YENİ SEZONDA HER OYUNDA GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÖZEL SEANS

Görme engelli bireylerin en büyük isteklerinden birinin tiyatroda olmak olduğunu öğrendikten sonra, böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdiklerini belirten yetkililer, görme engelli bireylerin bu durumdan çok büyük bir mutluluk duyduğunu kaydetti. Yetkililer, bu mutluğun sürmesi için Odunpazarı Belediyesi’nin yeni sezonda her oyun için görme engelli bireylere özel seans yapacağını söyledi. 

BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR

Tiyatro oyununu çok beğendiklerini belirten GÖRSEM üyesi görme engelli bireyler, bu isteklerini gerçekleştiren Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti. 

16.05.2017 15:18