Kazım Kurt’tan Hikmet Çelik’e ziyaret

"Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik’i makamında ziyaret etti."

Kazım Kurt’tan Hikmet Çelik’e ziyaret

 Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik’i makamında ziyaret etti.

10 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne dair 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yerel yönetimler Çevre ve şehircilik Bakanlığı'na bağlandı.

 Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, meydana gelen idari yapı nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile belediyeler arasındaki ilişkiyi görüşmek için Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik’i ziyaret etti. Çelik’in makamında gerçekleşen ziyarette ikili bir süre sohbet etti.

 Belediyelerin daha önce İç İşleri Bakanlığı’na bağlı olduğunu belirten Başkan Kurt, yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bu görevlerinin büyük bir bölümünün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na aktarıldığını söyledi. “Bundan sonra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile daha çok mesai harcayacağız. Kent, imar, yapılaşma gibi görevlerin yanına çevre, çevre temizliği gibi görevler de aynı müdürlükte toplanıyor. Bundan sonra Milli Emlak Müdürlüğü ile ilgili işler de Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün koordinesinede gerçekleşecek” diyen Başkan Kurt; bu konuları konuşmak ve fikir alışverişinde bulunmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini kaydetti. Şimdiye kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik’in,Odunpazarı Belediyesi’ne her konuda büyük destekler verdiğini vurgulayan Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bundan sonra bu desteklerin daha da artacağına inanıyoruz. Birlikte yeni yeni projeler üretmeyi hedefliyoruz. Görev alanının genişlemesi ve belediyelerle ilişkilerinin artması nedeniyle birlikte çalışma arzumuzu vurgulamaya geldik. Kendisine başarılar diliyoruz.”

Başkan Kurt’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çetin, belediyelerle olan ilişkilerinin daha da güçleneceğini kaydetti. Ziyareti için Kazım Kurt’a teşekkür eden Çetin, çalışmalarında başarılar diledi.

10.09.2018 16:38