Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor

"Odunpazarı Belediyesi, Sokak Sineması Etkinliği ile Eskişehirlileri bir nostalji yaşamaya çağırıyor."

Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor

Siz de sinema salonuna tıkılmak istemiyorum, evde izleyeceğime hem sosyalleşirim hem de açık hava sinema ruhunu yaşarım diyorsanız, Odunpazarı Belediyesi sinemayı sizin için sokağa taşıyor. Üstelik gazoz ve mısır da Odunpazarı Belediyesi’nin ikramı. 9 Temmuz 2018 Pazartesi Günü Hamamyolu Caddesi’nde gerçekleşecek olan Sokak Sineması Etkinliğinin ilk gösterimine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt da katılacak. Başkan Kazım Kurt, gösterimi yapılacak Aile Arasında Filmini Eskişehir’de görev yapan gazeteciler ve vatandaşlarla birlikte izleyecek. 

 Odunpazarı Belediyesi, Sokak Sineması Etkinliği ile Eskişehirlileri bir nostalji yaşamaya çağırıyor. Eskişehirlilere açık hava da film izleme keyfi yaşatacak olan Sokak Sineması Etkinliği ‘Sokakta Hayat Var’ sloganı ile 9 Temmuz Pazartesi Günü (bugün) Hamamyolu’nda gerçekleşecek ilk gösterimle başlayacak. 20 Temmuz Cuma Gününe kadar 10 farklı mahallede açık hava film gösterimi yapacak olan Odunpazarı Belediyesi, birbirinden güzel ve özel 3 film ile Eskişehirlilerle bir araya gelecek. Komedi tarzında filmleri seçen Odunpazarı Belediyesi’nin gösterimini yapacağı ilk film; senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı, yönetmenliğini ise Ozan Açıktan’ın yaptığı, başrollerini Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın oynadığı sinemada izlenme rekorları kıran Aile Arasında olacak. Sokak Sineması Etkinliği’nin ilk gösterimine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yanı sıra Eskişehir’de görev yapan gazeteciler de katılacak. Başkan Kazım Kurt Aile Arasında Filmini gazeteciler ve vatandaşlarla birlikte izleyecek. 

 Sokak Sineması Etkinliği’nde Odunpazarı Belediyesi’nin gösterimini yapacağı ikinci film ise senaryosunu Birol Güven'in yazdığı, yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı'nın yaptığı, başrollerinde ise Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin, Ayda Aksel'in rol aldığı; sizi Mustafa Ali’nin doğa ile iç içe hayatı ile tanıştırıp modern hayatı sorgulamaya yöneltecek olan komedi filmi Mandıra Filozofu.

 Sokak Sineması Etkinliği kapsamında gösterimi yapılacak olan üçüncü film ise Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin İstanbul’a gelmesi ve modern dünya ile hesaplaşmasının anlatıldığı Mandıra Filozofu İstanbul olacak. Tamamen ücretsiz yapılacak olan film gösterimleri saat 21.00’de başlayacak. Odunpazarı Belediyesi film gösterimleri sırasında gazoz ve mısır ikram edecek.

 İLK GÖSTERİM HAMAMYOLU’NDA

Odunpazarı Belediyesi tarafından 9-20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen, ‘Sokakta Hayat Var’ etkinliğinin programı ise şöyle;

9 Temmuz 2018 Pazartesi Günü; Deliklitaş Mahallesi Hamamyolu-Aile Arasında 

10 Temmuz 2018 Salı Günü; Orhangazi Mahallesi Muhtarlık Önü -Mandıra Filozofu

11 Temmuz 2018 Çarşamba Günü; Büyükdere Mahallesi Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi arkasındaki Futbol Sahası- Mandıra Filozofu

12 Temmuz 2018 Perşembe Günü; 75. Yıl Mahallesi Pazar Yeri -Mandıra Filozofu

13 Temmuz 2018 Cuma Günü; Paşa Mahallesi Odunpazarı Meydanı -Aile Arasında

16 Temmuz 2018 Pazartesi Günü; Emek Mahallesi Pazar Yeri -Mandıra Filozofu

17 Temmuz 2018 Salı Günü; Gündoğdu Mahallesi Pazar Yeri -Mandıra Filozofu İstanbul

18 Temmuz 2018 Çarşamba Günü; 71 Evler Mahallesi İlhan Ünügür İlköğretim Okulu -Mandıra Filozofu İstanbul

19 Temmuz 2018 Perşembe Günü; Yenikent Mahallesi Seramik Park-Mandıra Filozofu İstanbul

 20 Temmuz 2018 Cuma Günü; İstiklal Mahallesi Adalar MİGROS Önü -Aile Arasında

  • Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor
  • Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor
  • Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor
  • Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor
  • Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor
  • Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor
  • Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor
  • Sokak Sineması keyfi bugün başlıyor
08.07.2018 11:09