Başkan Kurt: “Atatürk devrimleri için mücadeleye devam edeceğiz”

"Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı."

Başkan Kurt: “Atatürk devrimleri için mücadeleye devam edeceğiz”
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
Başkan Kurt mesajında, ilke ve devrimleriyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gönüllerdeki eşsiz yerinin değişmeyeceğini belirtti. O’na duyulan sevgi, saygı ve özlemin hiç eksilmeyeceğini kaydeden Başkan Kurt, “ Mustafa Kemal Atatürk; üstün nitelikleri, ileri görüşlülüğü, liderliği,  siyasi ve askeri başarıları ile bu yüzyıl içerisinde bir kere dünyaya gelen, yaşadığı çağa damgasını vuran bir dünya lideridir. Her gün Atatürk’ü daha fazla özlüyoruz. 21. yüzyılda yaşananları görünce ve bunları 1920’lerde 1930’larda keşfeden bir insanı öğrenince etkilenmemek ve özlememek mümkün değil. Atatürk’le ilgili herkes elini vicdanına koyarak düşünmeli. İlke ve devrimlerini, çağdaş düşünce sistemini gönülden benimsemelidir. 

Mustafa Kemal Atatürk, bizlerin bugün gördüğü tüm olumsuzlukları geçmişte keşfetmiş ve altını çizmiştir. O’na karşı duyduğumuz hayranlık her geçen gün artıyor. Atatürk aramızda yok diye onun düşüncelerinden ilke ve devrimlerinden taviz vermek, onun ışığından, yolundan sapmak söz konusu bile olamaz. Biz bir kişi de kalsak bu uğurda mücadele etmeye devam edeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizler için kurduğu Cumhuriyete, onun ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78’inci yıl dönümünde saygı, rahmet ve büyük bir özlemle anıyorum.’’

10.11.2016 08:51