Yazdır | Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)

Paylaşım Merkezi

Odunpazarı Belediyesi tarafından 2006 yılında hayata geçirilen, temel amacı kent halkının sahip olduğu fakat kullanamadığı, giyim ve ev eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada aracılık yapmak, bu sayede gülen yüzlerin sayısını arttırmak ve simalara yansıyan mutlulukları paylaşmak olan Odunpazarı Belediyesi Paylaşım Merkezi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
 
423 firma ve 33.280 şahsın giysi, ev eşyası, oyuncak, kırtasiye ve gıda bağışında bulunduğu Paylaşım merkezi’ nden kurulduğu günden bu güne kadar 51.642 kişi yararlandı.
 
“Yüzler paylaşmakla güler”  sloganıyla  ihtiyaç sahibi vatandaşların giyim ve ev eşyası gereksinimlerini karşılamak amacıyla hizmet veren Paylaşım Merkezi, çocukların bayram dönemlerinde bayramlıklarını, okul dönemlerinde okul kıyafetlerini ve kırtasiye malzemelerini de karşılamaya devam ediyor.
 
Hayır sever vatandaşların ihtiyaç sahiplerine ulaşmada Eskişehir’de en güvendiği merkezlerden biri olan Odunpazarı Belediyesi Paylaşım Merkezinin en önemli özelliklerinden biri mağaza sistemi şeklinde hazırlanan merkezde vatandaşlara farklı zamanlarda, birbirlerini görmeden keyifli bir alışveriş imkanı sağlaması.
 
Yapılan yardımların büyük bir şeffaflık içerisinde vatandaşlara ulaşmasını sağlayan ve Odunpazarı Belediyesi tarafından Türkiye’ de ilk olarak e-paylaşım hizmeti ile ihtiyaç sahiplerinin isimlerini vermeden hayırsever vatandaşlara yaptıkları yardımların ne zaman ulaştığını bildiren Odunpazarı Belediyesi Paylaşım Merkezi, böylelikle hem hayır sever vatandaşların hem de ihtiyaç sahiplerinin merkeze duydukları güveni boşa çıkarmıyor.
 
Bizim ihtiyacımız olmayan bir çok malzeme başkaları için hayati derecede önem taşıyabilir. Bu bağlamda Paylaşım merkezi ihtiyaç sahipleriyle hayır severleri buluşturan bir köprü görevi görüyor.
Paylaşım Merkezi bu yardımlarını sadece Eskişehir ili ile de sınırlandırmıyor, şehrin ilçelerine ve köylerine de yardım eli uzatıyor.
 
Üstelik her gün yüzlerce vatandaşın gereksinimlerine cevap veren Paylaşım Merkezinde çalışanların çoğunluğu gönüllü olarak hizmet veriyor.
 
Odunpazarı Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara bundan sonra da aynı şeffaflıkla ulaşmaya ve onların yüzlerini güldürmeye devam edeceklerini, gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ettikten sonra asla kayıtsız kalmadıklarını belirterek, “belediyecilik sadece rutin hizmetlerle sınırlı değildir, sosyal belediyecilik de bizim her zaman savunduğumuz ve uyguladığımız bir hizmettir, bizlere bu konuda büyük destek sağlayan hayırsever kişi ve kurumlara da teşekkür borçluyuz” dedi.