Yazdır | Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)

Davetsiz Misafir'in Bu Haftaki Konuğu Odunpazarı

Samanyolu Tv’de yayınlanan Davetsiz Misafir programı bu hafta Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir'in en önemli değeri Odunpazarı'nı izleyicilerle buluşturuyor. 
 
Ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Turgay Başyayla’nın sunduğu program çekimlerini tarihi ve kültürel değerleri ile ünlü Odunpazarı'nda gerçekleştiren STV ekibi, Odunpazarı'nın tüm güzelliklerini izleyicilere yansıtmayı hedefliyor. 
 
Programın amacının Anadolu’nun güzide yerlerini gezmek, gelenek görenekleri anlatmak, o yöreye ait yöresel yemeklerini, tarihi yerlerini değerli izleyenlere tanıtmak olduğunu vurgulayan program sunucusu Turgay Başyayla; Anadolu’nun en güzide yerlerinden biri olan Odunpazarı'nın izleyenleri adeta ekran başına kilitleyeceğini ifade etti. 
 
Odunpazarı'nın adeta bir sanat ve kültür merkezi olduğuna dikkat çeken Başyayla,  UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Odunpazarı'nın kendilerini oldukça etkilediğini ifade etti.
 
Programda Odunpazarı'nın bilinmeyen yönlerini de yansıtacaklarını vurgulayan Başyayla, kendilerine büyük ilgi gösteren Odunpazarı Belediyesi yetkililerine de teşekkür ettiklerini ifade etti.

Son Güncellenme Tarihi:28.11.2013 17:01:40 Share